Czyszczenie felg aluminiowych

Mycie felgi zwłaszcza zaniedbanej to nie mały wyczyn. Felgi oprócz brudu często posiadają przyklejony pył po startych klockach hamulcowych. W niniejszym artykule przedstawię krótkie DIY Ja radzić sobie z brudną felgą.

CO POTRZEBNE?

- Płyn do mycia felg
- pędzelek
- szczoteczka może być do mycia zębów
- Papier w rolce
- spryskiwacz z czystą ciepłą wodą
- gąbkę

Krok po kroku

Gruntowne czyszczenie felgi czy to felgi aluminiowej, czy felgi stalowej zaczynamy zawsze od dokładnego umycia ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń. Kiedy ten krok mamy już za sobą możemy przejść do właściwej części oczyszczania felg. Zawsze na początku sprawdzam, jak bardzo zanieczyszczona jest felga i czy przypadkiem nie wymaga naprawy.

Jak widzicie na powyższym zdjęciu, felga jest dość mocno zabrudzona. Nie martwiłem się tym na zapas. Rozplanowałem pracę, tak by się tego pozbyć. Zakasałem rękawice i zabrałem się do dzieła. Naniosłem na felgę płyn do czyszczenia felg (użyłem płynu z firmy Autoland), nie żałowałem płynu i nanosiłem przy pomocy pędzelka, wcierając go bardzo dokładnie w największy brud.

Zanim przeszedłem do czyszczenia odczekałem około 10 minut, aby płyn miał możliwość głębokiego spenetrowania felgi, po czym zabrałem się do szorowania szczoteczką wszystkie miejsca, gdzie znajdował się pył ze ścierających się klocków.

Tarłem tą dziadowską szczotką (lepiej użyć szczoteczki do zębów) do uzyskania zadowalającego efektu. Jak słabo szło nanosiłem jeszcze raz płynu do felg i tak aż do skutku. Po całym zabiegu felgę umyłem ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń i wytarłem do sucha, można też poczekać, aż sama wyschnie. Efekt końcowy zaskoczył nawet mnie. Nie spodziewałem się, że wżery z klocków tak łatwo odejdą od felgi. Zresztą sami oceńcie:

 

Jeśli macie jakieś pytania dajcie znać w komentarzu z chęcią odpowiem na każde z nich.

Dodaj komentarz